Czy pomysł na biznes musi być unikalny?

Mówi się, że pomysł na biznes musi być czymś unikalnym. Czy to prawda? Takie myślenie zajmuje się z niewiedzy i niezrozumienia tematu.

Zwykle stwierdzają tak osoby, które wcale nie prowadziły biznesu przez dłuższy czas. Co innego mówią osoby, które osiągają sukcesy.
Wielu przedsiębiorców nie wymyśliło czegoś nowego. Zaczęli świadczyć usługi na istniejącym już tynku. Unikalny wpływ na biznes może przegrać z już istniejącym. Najlepszy wpływ na biznes tak właściwie nie istnieje. Można osiągnąć sukces ulepszając to, co już jest.

Najlepsze plany to takie, w które wierzymy i które pochodzą z nas i z tego kim jesteśmy. Nic na siłę, możemy spojrzeć na to w czym do tej chwile byliśmy ładni i po prostu na tym oprzeć swój przyszły biznes.
aaa
Podsumowując – nie potrzeba unikalnego pomysłu na biznes. Świadczenie usług można robić po prostu dużo niż inni. Ulepszanie usług prowadzi do wyższych zysków. To z kolei przekłada się na większą satysfakcję z pracy. A za tym na pewno pójdzie też gratyfikacja pieniężna.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga